Uncategorized

Acımasız Adam Uygar Olmaz!

Her yıl trafik kazasında ölen binlerce aileye,insanlara, okul çocuklarına acıyor musunuz? Depremlerde, su baskınlarında, silahlı zorbalıkta ölenlere, vahşi hayvanlara dönmüş kocaların eşlerini bazen çocuklarıyla birlikte öldürmelerine acıyor musunuz? Asker ve polisin öldürdüğü ve sakat bıraktığı binlerce insanı, sadece bir sayı olmaktan öte düşünüp, bu insanlar için gözyaşı döktüğünüz ya da uykunuz kaçtığı oluyor mu? Genç, 2 çocuklu, çaresizlikten intihar eden insanların varlığı sizi… Continue reading Acımasız Adam Uygar Olmaz!

Uncategorized

Teşekkürler, Birol SAYGI Kardeşim.

Bak DOSTUM! Cahil ile dost olmaİlim bilmez, İrfan bilmez, Söz bilmez, Üzülürsün Saygısızla dost olmaUsul bilmez, Adap bilmez, Sınır bilmez, Üzülürsün Aç gözlü ile dost olmaİkram bilmez, Kural bilmez, Doymak bilmez, Üzülürsün Görgüsüzle dost olmaYol bilmez, Yordam bilmez, Kural bilmez, Üzülürsün Kibirliyle dost olmaHal bilmez, Ahval bilmez, Gönül bilmez, Üzülürsün. Ukalayla dost olmaÇok konuşur, Boş… Continue reading Teşekkürler, Birol SAYGI Kardeşim.

Uncategorized

TEŞEKKÜRLER BEKİR COŞKUN

SEVGİ tarifi ve düşünürdügün icin… YAĞMUR DAMLASI… Burnum cama dayalı… Camda yağmur damlası… Belki trilyonlarca yağmur tanesinden bir tanesi… Camda biraz kayıp, sonra bekliyor… Annesini kaybetmiş ve korkmuş çocuklar gibi, durup durup aşağı doğru koşuyor… Ya da; hâlâ sesi duyulan o gök gürültüsünden ürkmüş küçük bir tavşan yavrusu gibi, zıplayıp zıplayıp siniyor… * Burnum cama… Continue reading TEŞEKKÜRLER BEKİR COŞKUN