MaviDalga'yi Buyutenlerle · Uncategorized

NIZAMI’ nin NIZAMI DEKLARASYON’u

Nami diger, hic GALIP GELMEYEN TENISCI…

Nizami ONDALIKOGLU

HAVALARI IZLEME DAIRE BASKANLIGINDAN BILDIRILMISTIR:

(TENISCILERE ÖNEMLE DUYURULUR)

Bildiri No…………………………………..…:00000001

Tarih…………………………………………….:Bilatarih (ebediyen geçerli yani)

Muhataplar(tevellüte göre).…..:Ercan AKIN,Ara SIMSARYAN,Süleyman SAVAS,

Nizami ONDALIKOGLU,Onno AYVAZ.Ali LIMONCU,Vedat BASARAN

Daire Baskanligimizca son dönemlerde Tarabya tepelerinde yapilan rasatlarda, atmosferik gerginlikler ve basinç farkliliklarindan kaynaklanan duygusal ve sinirsel “hava” durumlari kaydedilmistir.

Bu hava durumlarinin,Homo Sapiens olarak tanimlanan canli türünü;özellikle tenis adi verilen bir oyunu oynarken;alinganlik,asabiyet ve hirçinlik gibi davranislara yönelttigi müsahade edilmektedir.

Puan hesabi yanilgilari,out-right anlasmazliklari,pozisyon tartismalari gibi yaygin aksiyonlarla ortaya çikan etkiler;raket atma,çantayi alip oyun alanini terk etme, siddetli geçimsizlige bagli tartisma anlaminda gelismelerle,en uç endikasyonlarina ulasmaktadir.

Tenis sporunun,Avrupa Kitasi’nin batisinda yer alan adalar üzerinde kurulmus Büyük Britanya ya da;kendilerine verdikleri adla United Kingdom Devleti sinirlari içerisinde kesfedildigi kabul edilmektedir.

Bu adalarda yasayan insanlar,dünyanin diger yerlerinde yasayan insanlarin davranislarina tam ters sekildeki davranislariyla ünlüdürler.

Dünyanin sicak yiyip içtigi seyleri bunlar soguk yiyip içerler.

Dünyadaki insanlar yollarin sagini kullandiklari için,bunlar soldan giderler.

Tüm dünya insanlari spor müsabakalarinda heyecanli tepkiler verirken,bunlar kendi icatlari olan bu tenis sporunu,çit çikarmadan ve tepkisiz izlerler.

Tenis bu Millet sayesinde,dünyada duygu belli etmenin ve tepki vermenin ayip kabul edildigi tek spor dali olarak kabul görmektedir.

Netice olarak atmosferdeki bazi basinç durumlarinin,Tarabya tepelerinde tenis oynayanlar üzerinde yarattigi eletromanyetizma sebebiyle ortaya çikan gerginlik ve buna bagli tavirlarin,burada tenis oynayan tenisçilerin içinden gelen etkilerle degil;tamamen dis sartlardan kaynaklandigi,Daire Baskanligimizca saptanmis olup;kamuoyuna endise edilecek bir durum olmadiginin açiklanmasi gerekli görülmüstür.

Ayrica;su siralar dünyadaki popülaritesini sarisin Rus kizlarinin endamlari ve irikiyim Amerikali zenci hanimlarin popolari sayesinde zirvede tutmaya çalisan tenis sporunun da,bu tür nahos durumlardan olumsuz etkilenecegi gözden irak tutulmamalidir.

Bu mevzudan olmak üzere,yukarida adi geçen kisilerin oynadigi saatlerde tenis oynayan cinsi latiflerin sayisindaki gözle görülür azalmaya dikkat çekmenin ve gelen cüzi sayidaki saygideger hanimefendinin de,elli-yüz yas gurubuna mensup sporcular olduklarini belirtmenin yararli olacagi düsünülmektedir.

Bütün bu açiklama ve degerlendirmeler isiginda,Daire Baskanligimiz asagidaki önerileri sunmaya ve uygulanmasinin da hasetsen takibine karar vermistir:

1-Cucumis sativus’lugun kesinlikle alemi olmadigi düsünülmektedir.

2-Alinmalar,asprin ve gripinle geçebilen soguk alginligi ile sinirlandirilmalidir.

3a-Ercan’in her topa Ecdadimiz Osmanli Topçulari gibi saldirma özgürlügüne;

b-Ara’nin oyunu kesip muhabbet etme ve sizlanma özgürlügüne;

c-Süleyman’in kisa top,tribun show ve diledigi kaynaktan su temini özgürlügüne;

d-Nizami’nin bazi sivilari aksamdan çok almis gelme ve kesik top özgürlügüne;

e-Onno’nun suratsiz dolasma ve raket firlatma özgürlügüne

müdahale edilmemelidir.

4-Vedat,Yavuz,Engin v.b. saha disi etkenlerin dolduruslarina gelinmemelidir.

5-Ara’nin yeme içme,Süleyman’in Internet’ten ucuz mal temini muhabbetleri nezaketle ve mimik yapilmadan dinlenmelidir.

Bütün bu hususlara riayet edildigi taktirde birlik ve beraberlik içerisinde keyifli ve basarili tenis icraatlari gerçeklestirilecegi açiktir.

Keyfiyetin ilgililere tebligini ve neticeden Daire Baskanligi’mizin haberdar edilmesini rica ederim.

Tosun

Daire Baskani

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

*